Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vertecon Oy

Y-tunnus 1567438-2 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 1999

Vertecon Oy (Y-tunnus: 1567438-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Juva. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (200,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 66,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,5 % ja ROE 5,1 %. Omavaraisuusaste oli 90,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
+200 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,7 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,5
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Vanha Myllytie 4 as. 4, Juva 51900
Perustettu
3.12.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Vanha Myllytie 4 as. 4, Juva 51900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vertecon Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,001,001,001,003,00 200,0%
Bruttokate1,001,001,001,003,00 200,0%
Liiketulos (EBIT)-1,000-1,0002,00-
Nettotulos-1,000001,00-
Oma pääoma yhteensä20,019,019,019,020,0 5,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,020,020,019,023,0 21,1%
Nettovelka-6,00-1,00-1,00-1,00-2,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 100 %0 %- 100 %0 %66,7 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-4,65 %0 %-5,00 %0 %9,52 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)-4,88 %0 %0 %0 %5,13 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-4,76 %0 %-5,00 %0 %10,0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,99-1,89-2,80-1,800,203 111,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %90,9 % 9,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-30,0 %-5,26 %-5,26 %-5,26 %-10,0 % 90,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 600 %- 100 %- 100 %- 100 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio000011,5-
Current ratio000011,5-
Rahat ja rahavarat6,001,001,001,002,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1 8253 2853 2852 9201 338 54,2%
Nettokäyttöpääoma %2 100 %2 000 %2 000 %1 900 %700 % 63,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.