Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Elmac Consulting Oy

Y-tunnus 1565742-7 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut Perustettu 1999

Elmac Consulting Oy (Y-tunnus: 1565742-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (117,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 22,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,9 % ja ROE 21,2 %. Omavaraisuusaste oli 94,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 19,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
50,0 kEUR
+117 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,0 %
-12,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-92,0 kEUR
-21,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
19,2
-21,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kruununkuja 3 B 3, Espoo 02180
Verkkosivu
www.kristavirtanendesign.fi
Perustettu
9.8.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Päätoimiala
82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut
Sijainti
Kruununkuja 3 B 3, Espoo 02180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Elmac Consulting Oy · 82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,022,026,023,050,0 117,4%
Bruttokate20,021,016,020,037,0 85,0%
Liiketulos (EBIT)5,00-7,00-2,008,0011,0 37,5%
Nettotulos9,009,003,0011,018,0 63,6%
Oma pääoma yhteensä73,076,074,079,091,0 15,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)77,077,075,081,096,0 18,5%
Nettovelka-74,0-73,0-72,0-76,0-92,0 21,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)22,7 %-31,8 %-7,69 %34,8 %22,0 % 36,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,33 %-3,90 %1,32 %14,1 %16,9 % 19,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,7 %12,1 %4,00 %14,4 %21,2 % 47,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,72 %-4,00 %1,33 %14,4 %17,6 % 22,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,98-13,9-8,790,2722,92 973,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,1 %98,7 %98,7 %97,5 %94,8 % 2,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %-96,1 %-97,3 %-96,2 %- 101 % 5,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 323 %- 327 %- 273 %- 322 %- 174 % 46,0%
Maksuvalmius
Quick ratio25,777,075,040,519,2 52,6%
Current ratio25,777,075,040,519,2 52,6%
Rahat ja rahavarat74,073,072,076,092,0 21,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)16,616,628,131,729,2 7,9%
Nettokäyttöpääoma %77,3 %54,5 %42,3 %56,5 %48,0 % 15,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.