Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Palokan Kuntokeskus Oy

Y-tunnus 1558074-9 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 1999

Palokan Kuntokeskus Oy (Y-tunnus: 1558074-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Palokka. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (4,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,2 % ja ROE 9,2 %. Omavaraisuusaste oli 89,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
176 kEUR
+4,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,27 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
+28,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,60
-3,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kauppakuja 3, Palokka 40270
Verkkosivu
palokankuntokeskus.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.10.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Kauppakuja 3, Palokka 40270
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Palokan Kuntokeskus Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto147150163168176 4,8%
Bruttokate133138149155166 7,1%
Liiketulos (EBIT)8,006,0020,04,004,00 0,0%
Nettotulos8,006,0020,04,004,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä30,034,051,046,041,0 10,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,040,056,051,046,0 9,8%
Nettovelka-13,0-20,0-35,0-32,0-23,0 28,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,44 %4,00 %12,3 %2,38 %2,27 % 4,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,1 %16,0 %41,7 %7,48 %8,25 % 10,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,0 %18,8 %47,1 %8,25 %9,20 % 11,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,0 %18,2 %46,5 %8,08 %9,09 % 12,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,05363,1616,8-0,825-0,352 57,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,9 %85,0 %92,7 %92,0 %89,1 % 3,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-43,3 %-58,8 %-68,6 %-69,6 %-56,1 % 19,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,80 %-9,33 %-19,0 %-16,7 %-10,2 % 38,9%
Maksuvalmius
Quick ratio7,335,0011,310,56,60 37,1%
Current ratio8,005,3311,811,07,00 36,4%
Rahat ja rahavarat13,020,035,032,023,0 28,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,924,320,219,620,7 5,6%
Nettokäyttöpääoma %14,3 %17,3 %26,4 %23,8 %17,0 % 28,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.