Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

V-M Heino Oy

Y-tunnus 1522940-6 23.70 Kiven leikkaaminen, muotoilu ja viimeistely Perustettu 1999

V-M Heino Oy (Y-tunnus: 1522940-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Imatra. Yritys toimii toimialalla 23.70 Kiven leikkaaminen, muotoilu ja viimeistely. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,2 % ja ROE 0,4 %. Omavaraisuusaste oli 40,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
56,0 kEUR
-30,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,14 %
+5,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
96,0 kEUR
+2,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,192
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pihalinnunkuja 34, Imatra 55420
Verkkosivu
www.heinonkiviliike.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.1.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
23 Muiden ei-metallisten mineraalituotteiden valmistus
Päätoimiala
23.70 Kiven leikkaaminen, muotoilu ja viimeistely
Sijainti
Pihalinnunkuja 34, Imatra 55420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

V-M Heino Oy · 23 Muiden ei-metallisten mineraalituotteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto95,015710180,056,0 30,0%
Bruttokate14922314012897,0 24,2%
Liiketulos (EBIT)-49,0-35,0-25,01,004,00 300,0%
Nettotulos39,0-29,0-19,03,001,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä361304262265266 0,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)607718640689662 3,9%
Nettovelka-79,06,0018,094,096,0 2,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-51,6 %-22,3 %-24,8 %1,25 %7,14 % 471,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,75 %-4,23 %-2,21 %1,05 %1,18 % 12,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,4 %-8,72 %-6,71 %1,14 %0,377 % 66,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,94 %-7,39 %-4,02 %1,84 %1,98 % 7,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-97,6-69,2-62,8-31,9-34,9 9,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste59,4 %42,2 %40,9 %38,5 %40,2 % 4,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-21,9 %1,97 %6,87 %35,5 %36,1 % 1,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %177 %208 %307 %465 %645 % 38,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4490,3620,2810,2410,192 20,3%
Current ratio0,4490,3620,2810,2410,192 20,3%
Rahat ja rahavarat79,090,068,052,035,0 32,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)96,151,136,150,278,2 55,8%
Nettokäyttöpääoma %- 193 %- 160 %- 254 %- 323 %- 438 % 35,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.