Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Visit Pori Oy

Y-tunnus 1519270-3 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta Perustettu 1999

Visit Pori Oy (Y-tunnus: 1519270-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (13,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -0,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -0,7 % ja ROE -0,7 %. Omavaraisuusaste oli 95,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
260 kEUR
-13,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-0,385 %
+3,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
22,0
+13,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
c/o Porin kaupunki Pl 121, Pori 28101
Verkkosivu
www.visitpori.fi
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
1.1.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Sijainti
c/o Porin kaupunki Pl 121, Pori 28101
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Visit Pori Oy · 79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto102396462299260 13,0%
Bruttokate19,053,058,028,029,0 3,6%
Liiketulos (EBIT)-22,07,001,00-10,0-1,00 90,0%
Nettotulos-21,07,007,00-10,0-1,00 90,0%
Oma pääoma yhteensä134141148138137 0,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)144184158154146 5,2%
Nettovelka-22,0-25,0-21,0-20,0-20,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-21,6 %1,77 %0,216 %-3,34 %-0,385 % 88,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-8,48 %4,88 %4,09 %-5,77 %-0,667 % 88,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-14,5 %5,09 %4,84 %-6,99 %-0,727 % 89,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-14,5 %5,80 %4,83 %-6,29 %-0,722 % 88,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-36,9-5,68-12,3-24,0-14,1 41,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,7 %77,9 %93,7 %89,6 %95,8 % 6,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-16,4 %-17,7 %-14,2 %-14,5 %-14,6 % 0,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,8 %4,29 %-2,38 %-1,34 %-5,00 % 273,1%
Maksuvalmius
Quick ratio14,34,1514,18,7522,0 151,4%
Current ratio14,44,3815,29,3820,3 116,4%
Rahat ja rahavarat22,025,021,020,020,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,38,307,907,324,21 42,5%
Nettokäyttöpääoma %131 %35,9 %30,7 %44,8 %51,9 % 15,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.