Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Logidea Oy

Y-tunnus 1517641-2 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 1999

Logidea Oy (Y-tunnus: 1517641-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Perttula. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (18,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 11,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,0 % ja ROE 23,1 %. Omavaraisuusaste oli 93,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 15,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
26,0 kEUR
+18,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,5 %
+7,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-15,0 kEUR
-36,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
15,0
+8,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Suonojantie 37, Perttula 01860
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
12.2.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Suonojantie 37, Perttula 01860
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Logidea Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto49,035,026,022,026,0 18,2%
Bruttokate49,034,026,021,026,0 23,8%
Liiketulos (EBIT)1,003,00-1,001,003,00 200,0%
Nettotulos1,003,00-1,0003,00-
Oma pääoma yhteensä17,019,011,011,015,0 36,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)19,020,014,014,016,0 14,3%
Nettovelka-15,0-17,0-10,0-11,0-15,0 36,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,04 %8,57 %-3,85 %4,55 %11,5 % 152,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,26 %15,4 %-5,88 %7,14 %20,0 % 180,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,25 %16,7 %-6,67 %0 %23,1 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,25 %16,7 %-6,45 %8,33 %22,2 % 166,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,4191,39-2,80-0,04061,96 4927,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,5 %95,0 %84,6 %84,6 %93,8 % 10,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-88,2 %-89,5 %-90,9 %- 100 %- 100 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-26,5 %-45,7 %-30,8 %-40,9 %-53,8 % 31,5%
Maksuvalmius
Quick ratio9,0019,07,006,5015,0 130,8%
Current ratio9,0019,07,006,5015,0 130,8%
Rahat ja rahavarat15,017,010,011,015,0 36,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %32,7 %51,4 %46,2 %50,0 %53,8 % 7,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.