Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nixie Oy

Y-tunnus 1513750-1 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus Perustettu 1999

Nixie Oy (Y-tunnus: 1513750-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (67,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 45,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,9 % ja ROE 16,5 %. Omavaraisuusaste oli 95,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
291 kEUR
+67,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
45,0 %
+26,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-40,0 kEUR
+61,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
-4,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tuomitie 6, Hämeenlinna 13210
Verkkosivu
www.nixie.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
13.1.1999
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus
Sijainti
Tuomitie 6, Hämeenlinna 13210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nixie Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto280386184174291 67,2%
Bruttokate303383156174281 61,5%
Liiketulos (EBIT)176246-1,0033,0131 297,0%
Nettotulos17120034,0115107 7,0%
Oma pääoma yhteensä393562550621678 9,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)403612552637708 11,1%
Nettovelka-74,0- 160- 117- 104-40,0 61,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)62,9 %63,7 %-0,543 %19,0 %45,0 % 136,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)62,1 %49,5 %6,53 %24,1 %19,9 % 17,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)53,9 %41,9 %6,12 %19,6 %16,5 % 15,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)63,1 %52,6 %6,82 %24,4 %20,6 % 15,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)129160-54,1-25,745,7 277,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,5 %91,8 %100 %97,3 %95,8 % 1,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-18,8 %-28,5 %-21,3 %-16,7 %-5,90 % 64,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-22,9 %-28,5 %-63,6 %-50,0 %-3,44 % 93,1%
Maksuvalmius
Quick ratio7,403,2006,122,00 67,3%
Current ratio7,403,2006,122,00 67,3%
Rahat ja rahavarat74,016011710440,0 61,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0051,6025,1-
Nettokäyttöpääoma %22,9 %28,5 %85,9 %50,0 %10,3 % 79,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.