Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Raimo Peräkylä Oy

Y-tunnus 1506452-5 71.20 Tekninen testaus ja analysointi Perustettu 1998

Raimo Peräkylä Oy (Y-tunnus: 1506452-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 71.20 Tekninen testaus ja analysointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (35,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -9,6 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -6,0 % ja ROE -3,9 %. Omavaraisuusaste oli 83,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
115 kEUR
-35,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-9,57 %
-9,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 119 kEUR
+12,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,6
+3,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Katriinantie 15, Vantaa 01530
Verkkosivu
www.raimoperakylaoy.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.12.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.20 Tekninen testaus ja analysointi
Sijainti
Katriinantie 15, Vantaa 01530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Raimo Peräkylä Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto263186198178115 35,4%
Bruttokate174170187176112 36,4%
Liiketulos (EBIT)-16,0-12,014,0-1,00-11,0 1000,0%
Nettotulos-18,0-15,019,0-5,00-6,00 20,0%
Oma pääoma yhteensä208176181162142 12,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)260202209195170 12,8%
Nettovelka- 210- 163- 181- 136- 119 12,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-6,08 %-6,45 %7,07 %-0,562 %-9,57 % 1602,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-5,69 %-5,19 %7,79 %-0,495 %-6,03 % 1118,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-7,93 %-7,81 %10,6 %-2,92 %-3,95 % 35,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-7,06 %-6,27 %8,99 %-0,557 %-6,53 % 1072,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-37,7-32,5-5,45-18,3-25,7 40,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,0 %86,7 %86,6 %82,7 %83,5 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %-92,6 %- 100 %-84,0 %-83,8 % 0,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-60,1 %-73,1 %-77,3 %-66,9 %-93,9 % 40,4%
Maksuvalmius
Quick ratio4,406,526,619,2912,6 35,6%
Current ratio4,406,526,619,2912,6 35,6%
Rahat ja rahavarat210163181153136 11,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,5515,73,692,053,17 54,6%
Nettokäyttöpääoma %67,3 %80,1 %79,3 %79,2 %111 % 40,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.