Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pargas Trafikcentral Ab

Y-tunnus 1462280-4 47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa Perustettu 1998

Pargas Trafikcentral Ab (Y-tunnus: 1462280-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Parainen. Yritys toimii toimialalla 47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 33,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,3 % ja ROE 1,9 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 59,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
18,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
33,3 %
-16,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 116 kEUR
-3,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
59,5
+31,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puustellintie 12, Parainen 21600
Perustettu
1.4.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.30 Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa
Sijainti
Puustellintie 12, Parainen 21600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pargas Trafikcentral Ab · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,016,017,018,018,0 0,0%
Bruttokate11,017,018,018,018,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)3,009,0010,09,006,00 33,3%
Nettotulos3,007,008,007,005,00 28,6%
Oma pääoma yhteensä235242250258263 1,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)237246255261265 1,5%
Nettovelka-86,0-93,0- 105- 112- 116 3,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,3 %56,3 %58,8 %50,0 %33,3 % 33,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,27 %3,73 %3,99 %3,49 %2,28 % 34,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,28 %2,94 %3,25 %2,76 %1,92 % 30,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,28 %3,77 %4,05 %3,54 %2,31 % 34,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,0-15,2-14,9-16,7-19,4 16,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,2 %98,8 %98,4 %98,5 %99,2 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-36,6 %-38,4 %-42,0 %-43,4 %-44,1 % 1,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 764 %- 563 %- 594 %- 600 %- 633 % 5,5%
Maksuvalmius
Quick ratio43,532,326,828,559,5 108,8%
Current ratio43,532,326,828,559,5 108,8%
Rahat ja rahavarat86,093,0105112116 3,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,245,642,940,640,6 0,0%
Nettokäyttöpääoma %773 %588 %606 %611 %650 % 6,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.