Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Raleswood Oy

Y-tunnus 1461714-0 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 1998

Raleswood Oy (Y-tunnus: 1461714-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kaiturinpää. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,9 % ja ROE 8,1 %. Omavaraisuusaste oli 78,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
63,0 kEUR
+10,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,3 %
+17,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-46,0 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
-2,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Särkilahdentie 866, Kaiturinpää 56410
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
9.4.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Särkilahdentie 866, Kaiturinpää 56410
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Raleswood Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto79,00057,063,0 10,5%
Bruttokate73,011575,041,056,0 36,6%
Liiketulos (EBIT)43,051,02,00-2,009,00 550,0%
Nettotulos43,048,02,00-3,007,00 333,3%
Oma pääoma yhteensä55,010396,086,086,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)65,012010593,0110 18,3%
Nettovelka-64,0- 119-49,0-23,0-46,0 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)54,4 %0 %0 %-3,51 %14,3 % 507,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)106 %55,1 %1,78 %-2,02 %8,87 % 539,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)128 %60,8 %2,01 %-3,30 %8,14 % 346,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)128 %64,6 %2,01 %-2,21 %10,5 % 575,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)41,942,8-7,74-11,1-0,136 98,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,6 %85,8 %91,4 %91,5 %78,9 % 13,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 116 %- 116 %-51,0 %-26,7 %-53,5 % 100,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-68,4 %0 %0 %-26,3 %-36,5 % 38,8%
Maksuvalmius
Quick ratio6,507,066,114,132,00 51,6%
Current ratio6,507,066,114,132,00 51,6%
Rahat ja rahavarat64,011949,023,046,0 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %69,6 %0 %0 %43,9 %36,5 % 16,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.