Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pusulan Rakennus ja Saneeraus Oy

Y-tunnus 1457153-3 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 1998

Pusulan Rakennus ja Saneeraus Oy (Y-tunnus: 1457153-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pusula. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (36,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,3 % ja ROE 26,7 %. Omavaraisuusaste oli 13,9 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
204 kEUR
+36,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,96 %
+5,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
10,0 kEUR
+350 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuoppakuja 2 B 6, Pusula 03850
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
26.3.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Kuoppakuja 2 B 6, Pusula 03850
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pusulan Rakennus ja Saneeraus Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto209231191149204 36,9%
Bruttokate13113710574,0101 36,5%
Liiketulos (EBIT)-3,002,473,06-5,004,00 180,0%
Nettotulos-3,002,312,35-6,004,00 166,7%
Oma pääoma yhteensä01,543,90-2,003,00 250,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,023,018,427,036,0 33,3%
Nettovelka4,00-7,47-13,3-4,0010,0 350,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-1,44 %1,07 %1,60 %-3,36 %1,96 % 158,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-12,5 %12,1 %14,8 %-21,1 %12,3 % 158,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-28,6 %23,6 %86,5 %-38,8 %26,7 % 168,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-46,2 %85,2 %91,1 %- 145 %47,1 % 132,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,952,002,79-6,374,00 162,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %6,72 %21,1 %0 %13,9 %-
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %- 484 %- 342 %- 400 %333 % 183,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,09 %5,50 %0,632 %14,8 %15,7 % 6,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6000,8020,9170,8851,00 13,0%
Current ratio0,6000,8020,9170,8851,00 13,0%
Rahat ja rahavarat1,008,7413,36,001,00 83,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,011,5041,637,6 9,6%
Nettokäyttöpääoma %-2,87 %-1,73 %-0,632 %-2,01 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.