Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fysio Care Jari Malinen Oy

Y-tunnus 1442532-5 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 1998

Fysio Care Jari Malinen Oy (Y-tunnus: 1442532-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rauma. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,4 % ja ROE 7,4 %. Omavaraisuusaste oli 95,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 20,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
113 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,19 %
+4,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-68,0 kEUR
+8,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
20,0
+3,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pappilankatu 35, Rauma 26100
Verkkosivu
www.omtfysioterapia.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Pappilankatu 35, Rauma 26100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fysio Care Jari Malinen Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto131110111113113 0,0%
Bruttokate130109108113110 2,7%
Liiketulos (EBIT)15,0-5,00-1,002,007,00 250,0%
Nettotulos12,0-5,00-1,002,006,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä10895,087,081,082,0 1,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11299,090,085,082,0 3,5%
Nettovelka-98,0-84,0-78,0-74,0-68,0 8,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,5 %-4,55 %-0,901 %1,77 %6,19 % 249,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,5 %-4,74 %-1,06 %2,29 %8,38 % 265,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,3 %-4,93 %-1,10 %2,38 %7,36 % 209,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,3 %-4,98 %-1,11 %2,42 %8,86 % 266,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,14-15,2-9,99-6,23-1,66 73,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,7 %96,0 %94,6 %94,2 %95,3 % 1,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-90,7 %-88,4 %-89,7 %-91,4 %-82,9 % 9,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-70,2 %-72,7 %-65,8 %-61,1 %-56,6 % 7,4%
Maksuvalmius
Quick ratio17,223,017,016,220,0 23,5%
Current ratio17,223,017,016,220,0 23,5%
Rahat ja rahavarat98,084,078,074,068,0 8,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,3623,219,722,632,3 42,9%
Nettokäyttöpääoma %74,0 %80,0 %72,1 %67,3 %67,3 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.