Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Dimkax Oy

Y-tunnus 1440486-6 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 1998

Dimkax Oy (Y-tunnus: 1440486-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (8,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 19,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 34,3 % ja ROE 61,3 %. Omavaraisuusaste oli 49,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
123 kEUR
-8,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,5 %
+20,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-41,0 kEUR
+2,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,976
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Viljakuja 2 B 5, Vantaa 01370
Verkkosivu
www.namcatering.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
13.1.1998
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Viljakuja 2 B 5, Vantaa 01370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Dimkax Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto125154145135123 8,9%
Bruttokate117137131133117 12,0%
Liiketulos (EBIT)0-1,0016,0-1,0024,0 2500,0%
Nettotulos0-1,0013,0-1,0019,0 2000,0%
Oma pääoma yhteensä10,09,0022,021,041,0 95,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)42,031,052,059,081,0 37,3%
Nettovelka00-30,0-42,0-41,0 2,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-0,649 %11,0 %-0,741 %19,5 % 2731,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-2,74 %38,6 %-1,80 %34,3 % 2005,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-10,5 %83,9 %-4,65 %61,3 % 1418,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %-11,8 %107 %-4,65 %78,7 % 1792,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,18-1,9512,1-3,0817,0 651,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,7 %29,0 %41,5 %36,2 %49,4 % 36,5%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %0 %- 136 %- 200 %- 100 % 50,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %27,2 %14,3 %0,690 %-3,70 %0,813 % 122,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,05880,04550,9681,140,976 14,4%
Current ratio0,05880,04550,9681,140,976 14,4%
Rahat ja rahavarat0030,042,041,0 2,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-25,6 %-13,6 %-0,690 %3,70 %-0,813 % 122,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.