Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Carelsoft Oy

Y-tunnus 1103036-0 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus Perustettu 1997

Carelsoft Oy (Y-tunnus: 1103036-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylämylly. Yritys toimii toimialalla 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,8 % ja ROE 6,2 %. Omavaraisuusaste oli 91,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
24,0 kEUR
-4,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,33 %
-7,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-30,0 kEUR
-7,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,7
-22,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Maikinmutka 11, Ylämylly 80400
Verkkosivu
www.carelsoft.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.10.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Sijainti
Maikinmutka 11, Ylämylly 80400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Carelsoft Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto47,036,033,025,024,0 4,0%
Bruttokate18,036,030,025,024,0 4,0%
Liiketulos (EBIT)3,0016,07,004,002,00 50,0%
Nettotulos3,0013,06,003,002,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä18,029,033,033,032,0 3,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)24,034,037,034,035,0 2,9%
Nettovelka-8,00-23,0-29,0-28,0-30,0 7,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,38 %44,4 %21,2 %16,0 %8,33 % 47,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,6 %55,2 %19,7 %11,3 %5,80 % 48,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,6 %55,3 %19,4 %9,09 %6,15 % 32,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)17,6 %68,1 %22,2 %12,1 %6,15 % 49,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,4911,33,260,878-1,12 227,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste72,0 %87,9 %89,2 %97,1 %91,4 % 5,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-44,4 %-79,3 %-87,9 %-84,8 %-93,8 % 10,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,13 %-52,8 %-75,8 %- 108 %- 113 % 4,6%
Maksuvalmius
Quick ratio3,438,509,2534,011,7 65,6%
Current ratio3,438,509,2534,011,7 65,6%
Rahat ja rahavarat8,0023,029,028,030,0 7,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11681,188,573,060,8 16,7%
Nettokäyttöpääoma %36,2 %83,3 %39,4 %132 %133 % 0,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.