Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rikunniemen Huolto Oy

Y-tunnus 1101434-4 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 1997

Rikunniemen Huolto Oy (Y-tunnus: 1101434-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nilsiä. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (30,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -11,8 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -1,8 % ja ROE -1,8 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
17,0 kEUR
+30,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-11,8 %
-19,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+60,0 % vs. 2024
Quick ratio 2024
6,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Puustilantie, Nilsiä 73300
Perustettu
1.10.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Puustilantie, Nilsiä 73300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rikunniemen Huolto Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto013,013,013,017,0 30,8%
Bruttokate13,013,013,013,017,0 30,8%
Liiketulos (EBIT)1,001,001,001,00-2,00 300,0%
Nettotulos1,001,001,001,00-2,00 300,0%
Oma pääoma yhteensä113113114115112 2,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)113115115115113 1,7%
Nettovelka-3,00-4,00-5,00-5,00-2,00 60,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %7,69 %7,69 %7,69 %-11,8 % 253,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,877 %0,877 %0,870 %0,870 %-1,75 % 301,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,889 %0,885 %0,881 %0,873 %-1,76 % 301,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,893 %0,885 %0,877 %0,877 %-1,76 % 300,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,60-9,69-9,69-9,78-12,9 31,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,1 %99,1 %99,1 %99,1 %100 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-2,65 %-3,54 %-4,39 %-4,35 %-1,79 % 58,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-23,1 %-30,8 %-30,8 %-11,8 % 61,7%
Maksuvalmius
Quick ratio3,005,006,006,000 100,0%
Current ratio3,005,006,006,000 100,0%
Rahat ja rahavarat3,004,005,005,002,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)028,128,128,142,9 52,7%
Nettokäyttöpääoma %0 %30,8 %38,5 %38,5 %23,5 % 39,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.