Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Myllylän Mylly Oy

Y-tunnus 1101262-1 10.61 Myllytuotteiden valmistus Perustettu 1997

Myllylän Mylly Oy (Y-tunnus: 1101262-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Perheniemi. Yritys toimii toimialalla 10.61 Myllytuotteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (5,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 21,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 133,3 % ja ROE 200,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19,0 kEUR
+5,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,1 %
+15,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2024
1,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Metsäläntie 230, Perheniemi 47450
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.10.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
10 Elintarvikkeiden valmistus
Päätoimiala
10.61 Myllytuotteiden valmistus
Sijainti
Metsäläntie 230, Perheniemi 47450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Myllylän Mylly Oy · 10 Elintarvikkeiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto16,015,017,018,019,0 5,6%
Bruttokate13,012,012,013,016,0 23,1%
Liiketulos (EBIT)0-1,00-2,001,004,00 300,0%
Nettotulos0-1,00-2,001,004,00 300,0%
Oma pääoma yhteensä1,000-2,00-1,003,00 400,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,002,002,001,004,00 300,0%
Nettovelka00000-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-6,67 %-11,8 %5,56 %21,1 % 279,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-50,0 %-66,7 %33,3 %133 % 299,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-66,7 %- 100 %66,7 %200 % 199,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %- 100 %- 200 %100 %160 % 60,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,0946-1,09-2,001,194,09 243,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %0 %-66,7 %- 100 %100 % 200,0%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,25 %6,67 %17,6 %5,56 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,000,3331,000 100,0%
Current ratio1,001,000,3331,000 100,0%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)22,824,321,520,319,2 5,4%
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %-11,8 %0 %21,1 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.