Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Keijo Kääriäisen Jälkeläiset - KKJ Oy

Y-tunnus 1094463-8 74.20 Valokuvaustoiminta Perustettu 1997

Keijo Kääriäisen Jälkeläiset - KKJ Oy (Y-tunnus: 1094463-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lammi. Yritys toimii toimialalla 74.20 Valokuvaustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,3 % ja ROE 8,0 %. Omavaraisuusaste oli 90,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,0 %
-60,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+77,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,00
-2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Liesontie 554, Lammi 16900
Perustettu
4.8.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.20 Valokuvaustoiminta
Sijainti
Liesontie 554, Lammi 16900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Keijo Kääriäisen Jälkeläiset - KKJ Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,009,0012,010,05,00 50,0%
Bruttokate10,010,015,012,05,00 58,3%
Liiketulos (EBIT)7,008,0011,08,001,00 87,5%
Nettotulos6,006,008,006,001,00 83,3%
Oma pääoma yhteensä17,016,015,015,010,0 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,017,018,016,08,00 50,0%
Nettovelka-9,00-10,0-9,00-9,00-2,00 77,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)87,5 %88,9 %91,7 %80,0 %20,0 % 75,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)53,8 %50,0 %62,9 %47,1 %8,33 % 82,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)42,9 %36,4 %51,6 %40,0 %8,00 % 80,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)56,0 %53,3 %73,3 %55,2 %9,52 % 82,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,964,397,494,30-0,419 109,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %88,9 %83,3 %88,2 %90,9 % 3,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-52,9 %-62,5 %-60,0 %-60,0 %-20,0 % 66,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 113 %-88,9 %-50,0 %-70,0 %-20,0 % 71,4%
Maksuvalmius
Quick ratio06,504,676,004,00 33,3%
Current ratio06,504,676,004,00 33,3%
Rahat ja rahavarat9,0010,09,009,002,00 77,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)040,660,836,50 100,0%
Nettokäyttöpääoma %138 %122 %91,7 %100 %60,0 % 40,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.