Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KJ-Kalax Oy

Y-tunnus 1085772-9 03.21 Kalanviljely meressä Perustettu 1997

KJ-Kalax Oy (Y-tunnus: 1085772-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Soini. Yritys toimii toimialalla 03.21 Kalanviljely meressä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -28,6 % ja ROE -28,6 %. Omavaraisuusaste oli 90,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Alajärventie 864, Soini 63800
Verkkosivu
www.kj-kalax.net
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.4.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
03 Kalastus ja vesiviljely
Päätoimiala
03.21 Kalanviljely meressä
Sijainti
Alajärventie 864, Soini 63800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KJ-Kalax Oy · 03 Kalastus ja vesiviljely
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,011,07,0000-
Bruttokate15,04,006,0000-
Liiketulos (EBIT)1,00-6,00-1,00-4,00-3,00 25,0%
Nettotulos1,00-6,00-1,00-4,00-3,00 25,0%
Oma pääoma yhteensä23,017,016,012,09,00 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)25,017,015,012,09,00 25,0%
Nettovelka-8,00-8,00-9,00-5,00-3,00 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,55 %-54,5 %-14,3 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,08 %-28,6 %-6,25 %-29,6 %-28,6 % 3,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,44 %-30,0 %-6,06 %-28,6 %-28,6 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,55 %-30,8 %-6,45 %-29,6 %-30,0 % 1,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,08-8,18-2,61-5,51-4,14 24,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,0 %94,4 %100 %100 %90,0 % 10,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-34,8 %-47,1 %-56,3 %-41,7 %-33,3 % 20,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-27,3 %-63,6 %- 129 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio8,5010,0003,00-
Current ratio8,5010,0003,00-
Rahat ja rahavarat8,008,009,005,003,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1490000-
Nettokäyttöpääoma %68,2 %81,8 %129 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.