Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Astarena Oy

Y-tunnus 1079374-5 46.44 Posliini- ja lasitavaroiden sekä puhdistusaineiden tukkukauppa Perustettu 1997

Astarena Oy (Y-tunnus: 1079374-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 46.44 Posliini- ja lasitavaroiden sekä puhdistusaineiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 40,0 %. Omavaraisuusaste oli 50,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
45,0 kEUR
+4,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,44 %
-0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+22,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,17
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hämeenkatu 122 5, Hyvinkää 05820
Verkkosivu
www.astarena.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
4.2.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.44 Posliini- ja lasitavaroiden sekä puhdistusaineiden tukkukauppa
Sijainti
Hämeenkatu 122 5, Hyvinkää 05820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Astarena Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto64,048,053,043,045,0 4,7%
Bruttokate21,013,015,014,014,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)-1,002,001,002,002,00 0,0%
Nettotulos-1,002,001,002,002,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä02,003,004,006,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,006,0012,011,013,0 18,2%
Nettovelka-2,00-5,00-8,00-9,00-7,00 22,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-1,56 %4,17 %1,89 %4,65 %4,44 % 4,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-20,0 %36,4 %11,1 %17,4 %16,7 % 4,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-33,3 %57,1 %40,0 %57,1 %40,0 % 29,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 200 %200 %40,0 %50,0 %33,3 % 33,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,092,000,8111,721,62 5,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %33,3 %25,0 %40,0 %50,0 % 25,0%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 250 %- 267 %- 225 %- 117 % 48,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4,69 %-2,08 %1,89 %-6,98 %-2,22 % 68,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,501,331,832,17 18,6%
Current ratio1,001,501,331,832,17 18,6%
Rahat ja rahavarat2,005,008,009,007,00 22,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)17,17,6027,517,040,6 138,8%
Nettokäyttöpääoma %0 %4,17 %5,66 %11,6 %15,6 % 34,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.