Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TS-Cargo Oy

Y-tunnus 1074673-8 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 1997

TS-Cargo Oy (Y-tunnus: 1074673-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Siuro. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (62,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -36,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -26,1 % ja ROE -33,3 %. Omavaraisuusaste oli 73,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
33,0 kEUR
-62,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-36,4 %
-48,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,30
-0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Alhonlahdentie 8, Siuro 37200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Alhonlahdentie 8, Siuro 37200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TS-Cargo Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14013751,089,033,0 62,9%
Bruttokate11279,026,051,014,0 72,5%
Liiketulos (EBIT)30,011,07,0011,0-12,0 209,1%
Nettotulos30,08,005,008,00-12,0 250,0%
Oma pääoma yhteensä35,037,039,044,028,0 36,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)53,082,061,053,039,0 26,4%
Nettovelka-35,0-1,004,00-10,0-5,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,4 %8,03 %13,7 %12,4 %-36,4 % 393,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)77,9 %17,8 %9,79 %19,3 %-26,1 % 235,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)150 %22,2 %13,2 %19,3 %-33,3 % 272,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)122 %23,8 %11,9 %22,4 %-32,9 % 246,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)28,96,40-0,2213,79-16,2 527,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,0 %45,1 %65,0 %83,0 %73,7 % 11,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-2,70 %10,3 %-22,7 %-17,9 % 21,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-13,6 %12,4 %21,6 %-1,12 %15,2 % 1457,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,752,223,142,111,30 38,4%
Current ratio2,752,223,142,111,30 38,4%
Rahat ja rahavarat37,028,010,010,05,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)10,424,014,312,30 100,0%
Nettokäyttöpääoma %20,0 %16,1 %29,4 %11,2 %9,09 % 18,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.