Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Saborex Ltd Oy

Y-tunnus 1074232-3 46.38 Muiden elintarvikkeiden tukkukauppa Perustettu 1997

Saborex Ltd Oy (Y-tunnus: 1074232-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pirkkala. Yritys toimii toimialalla 46.38 Muiden elintarvikkeiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (440,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 50,0 % ja ROE 50,0 %. Omavaraisuusaste oli 83,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
27,0 kEUR
+440 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,41 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,00
+3,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Isomäentie 5 A 17, Pirkkala 33950
Verkkosivu
www.saborex.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
30.1.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.38 Muiden elintarvikkeiden tukkukauppa
Sijainti
Isomäentie 5 A 17, Pirkkala 33950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Saborex Ltd Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3,00011,05,0027,0 440,0%
Bruttokate3,00012,05,0020,0 300,0%
Liiketulos (EBIT)1,00-1,003,0002,00-
Nettotulos1,00-1,003,0002,00-
Oma pääoma yhteensä1,0003,003,005,00 66,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,0004,003,005,00 66,7%
Nettovelka00-3,00-3,00-3,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,3 %0 %27,3 %0 %7,41 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %- 200 %75,0 %0 %50,0 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %- 200 %100 %0 %50,0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 100 %200 %300 %0 %80,0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,00-1,093,00-0,2841,72 705,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %0 %60,0 %60,0 %83,3 % 38,8%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %0 %- 100 %- 100 %-60,0 % 40,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %33,3 %0 %-9,09 %-20,0 %-7,41 % 62,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,0002,001,505,00 233,3%
Current ratio1,0002,001,505,00 233,3%
Rahat ja rahavarat003,003,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %18,2 %20,0 %14,8 % 26,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.