Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuljetus Mäklin Oy

Y-tunnus 1072520-8 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 1997

Kuljetus Mäklin Oy (Y-tunnus: 1072520-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hiltulanlahti. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,3 mEUR (2,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,0 % ja ROE 12,8 %. Omavaraisuusaste oli 28,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 271 kEUR
-2,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,93 %
+1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
220 kEUR
-30,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,543
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mustalahdentie 165, Hiltulanlahti 70870
Henkilöstö
12 (2025)
Perustettu
1.1.1997
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Mustalahdentie 165, Hiltulanlahti 70870
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuljetus Mäklin Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1591 3031 2861 3031 271 2,5%
Bruttokate806862874891887 0,4%
Liiketulos (EBIT)30,058,074,038,050,0 31,6%
Nettotulos20,037,045,05,0021,0 320,0%
Oma pääoma yhteensä105134168160169 5,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)423619766657594 9,6%
Nettovelka151274456316220 30,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,59 %4,45 %5,75 %2,92 %3,93 % 34,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,79 %11,1 %10,7 %5,48 %7,99 % 45,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,2 %31,0 %29,8 %3,05 %12,8 % 319,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,61 %15,5 %13,1 %6,59 %10,2 % 54,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,5320,015,7-31,3-8,62 72,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste24,8 %21,6 %21,9 %24,4 %28,4 % 16,4%
Nettovelkaantumisaste (%)144 %204 %271 %198 %130 % 34,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %25,3 %32,8 %43,3 %34,9 %28,0 % 19,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6510,6880,7080,6980,543 22,2%
Current ratio0,6510,6880,7080,6980,543 22,2%
Rahat ja rahavarat26,057,042,042,070,0 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)35,335,034,935,018,4 47,4%
Nettokäyttöpääoma %-6,82 %-6,75 %-5,44 %-6,45 %-10,5 % 62,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.