Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

D Rödlin Kb

Y-tunnus 1069454-4 46.64 Muiden koneiden ja laitteiden tukkukauppa Perustettu 1996

D Rödlin Kb (Y-tunnus: 1069454-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Inkoo. Yritys toimii toimialalla 46.64 Muiden koneiden ja laitteiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (12,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 63,9 % ja ROE 81,0 %. Omavaraisuusaste oli 76,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
330 kEUR
+12,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,0 %
-1,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,9 kEUR
-10174 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,77
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pumpstationsvägen 7, Inkoo 10210
Perustettu
1.12.1996
Yritysmuoto
KY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.64 Muiden koneiden ja laitteiden tukkukauppa
Sijainti
Pumpstationsvägen 7, Inkoo 10210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

D Rödlin Kb · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto183241299292330 13,0%
Bruttokate134128119133149 12,0%
Liiketulos (EBIT)49,441,234,239,539,5 0,0%
Nettotulos49,641,233,939,439,2 0,5%
Oma pääoma yhteensä23,444,637,944,152,7 19,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)37,756,747,954,769,1 26,3%
Nettovelka-14,2-1,10-4,39-0,106-10,9 10183,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)26,9 %17,1 %11,4 %13,5 %12,0 % 11,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)154 %87,6 %65,5 %77,1 %63,9 % 17,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)293 %121 %82,2 %96,1 %81,0 % 15,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)294 %121 %82,9 %95,1 %80,6 % 15,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)48,439,030,035,935,2 1,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste62,0 %78,6 %78,8 %80,6 %76,3 % 5,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-60,8 %-2,46 %-11,6 %-0,241 %-20,7 % 8489,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0,0518 %4,40 %1,95 %3,11 %1,67 % 46,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,943,492,922,261,77 21,7%
Current ratio1,943,492,922,261,77 21,7%
Rahat ja rahavarat14,21,534,391,5010,9 626,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)17,457,129,227,319,3 29,3%
Nettokäyttöpääoma %7,35 %12,5 %6,55 %4,58 %3,81 % 16,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.