Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pälsfarm M Kulp Ab

Y-tunnus 1065844-7 01.48 Muiden eläinten kasvatus Perustettu 1996

Pälsfarm M Kulp Ab (Y-tunnus: 1065844-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vöyri. Yritys toimii toimialalla 01.48 Muiden eläinten kasvatus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (600,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 293,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 42,1 % ja ROE 70,8 %. Omavaraisuusaste oli 95,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
49,0 kEUR
+600 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
294 %
+379,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-72,0 kEUR
-1340 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,69
+7,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Leistusvägen 127, Vöyri 66600
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
25.10.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.48 Muiden eläinten kasvatus
Sijainti
Leistusvägen 127, Vöyri 66600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pälsfarm M Kulp Ab · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13,05,105,747,0049,0 600,0%
Bruttokate18,04,0611,412,0162 1250,0%
Liiketulos (EBIT)-4,00-16,0-5,07-6,00144 2500,0%
Nettotulos-4,00-16,0-5,11-6,00144 2500,0%
Oma pääoma yhteensä192161156137270 97,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)427411405399285 28,6%
Nettovelka-16,0-16,0-17,1-5,00-72,0 1340,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-30,8 %- 314 %-88,3 %-85,7 %294 % 443,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,909 %-3,81 %-1,24 %-1,49 %42,1 % 2925,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,98 %-9,07 %-3,23 %-4,10 %70,8 % 1826,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1,98 %-9,09 %-3,21 %-4,09 %70,2 % 1816,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-24,1-34,2-20,3-20,7131 732,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste44,9 %39,1 %38,5 %34,4 %95,4 % 177,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-8,33 %-9,94 %-11,0 %-3,65 %-26,7 % 631,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 692 %4 611 %4 036 %3 657 %- 120 % 103,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1860,1790,1870,1427,69 5315,5%
Current ratio1,030,9280,9320,83519,2 2199,4%
Rahat ja rahavarat16,016,017,15,0072,0 1340,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7862 0051 7731 460209 85,7%
Nettokäyttöpääoma %53,8 %- 353 %- 296 %- 614 %482 % 178,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.