Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Putkieristys Näsänen Oy

Y-tunnus 1063328-2 43.23 Eristyksen asennus Perustettu 1996

Putkieristys Näsänen Oy (Y-tunnus: 1063328-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieksa. Yritys toimii toimialalla 43.23 Eristyksen asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (575,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 44,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 37,5 % ja ROE 54,5 %. Omavaraisuusaste oli 63,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
27,0 kEUR
+575 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
44,4 %
+269,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
1,69
+1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Asema-alue 25, Lieksa 81700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.10.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.23 Eristyksen asennus
Sijainti
Asema-alue 25, Lieksa 81700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Putkieristys Näsänen Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19,030,04,004,0027,0 575,0%
Bruttokate16,022,03,003,0023,0 666,7%
Liiketulos (EBIT)-5,004,00-11,0-9,0012,0 233,3%
Nettotulos-5,004,00-11,0-9,0012,0 233,3%
Oma pääoma yhteensä32,036,025,016,028,0 75,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)33,039,026,020,044,0 120,0%
Nettovelka-7,00-6,0000-23,0-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-26,3 %13,3 %- 275 %- 225 %44,4 % 119,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-13,3 %11,1 %-33,8 %-39,1 %37,5 % 195,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-13,9 %11,8 %-36,1 %-43,9 %54,5 % 224,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-13,5 %11,4 %-34,4 %-41,9 %53,3 % 227,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-8,780,973-14,4-11,410,5 192,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,0 %97,3 %100 %84,2 %63,6 % 24,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-21,9 %-16,7 %0 %0 %-82,1 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-31,6 %-16,7 %0 %75,0 %-25,9 % 134,5%
Maksuvalmius
Quick ratio13,019,000,3331,69 407,5%
Current ratio13,019,000,3331,69 407,5%
Rahat ja rahavarat7,006,000023,0-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000054,1-
Nettokäyttöpääoma %63,2 %60,0 %175 %-50,0 %40,7 % 181,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.