Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hartlaw Oy

Y-tunnus 1055001-4 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 1996

Hartlaw Oy (Y-tunnus: 1055001-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kangasala. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (10,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 12,5 %. Omavaraisuusaste oli 77,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
22,0 kEUR
+10,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,2 %
+8,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
+23,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,20
+2,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lehtikuusentie 2 A 2, Kangasala 36200
Verkkosivu
www.hartlaw.fi
Perustettu
1.7.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Lehtikuusentie 2 A 2, Kangasala 36200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hartlaw Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,022,022,020,022,0 10,0%
Bruttokate8,0021,021,018,022,0 22,2%
Liiketulos (EBIT)-4,002,001,002,004,00 100,0%
Nettotulos-5,002,001,002,002,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä10,012,013,015,017,0 13,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,023,022,028,022,0 21,4%
Nettovelka-13,0-20,0-19,0-26,0-20,0 23,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-40,0 %9,09 %4,55 %10,0 %18,2 % 82,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-17,8 %9,76 %4,44 %8,00 %12,0 % 50,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-38,5 %18,2 %8,00 %14,3 %12,5 % 12,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-27,6 %16,0 %7,41 %14,8 %19,4 % 31,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,511,05-0,1350,7702,58 235,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,8 %57,1 %59,1 %51,7 %77,3 % 49,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 130 %- 167 %- 146 %- 173 %- 118 % 31,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-60,0 %-50,0 %-45,5 %-60,0 %-68,2 % 13,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,142,222,111,864,20 125,8%
Current ratio2,142,222,111,864,20 125,8%
Rahat ja rahavarat13,020,019,026,020,0 23,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %80,0 %50,0 %45,5 %60,0 %72,7 % 21,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.