Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ergoworks Oy

Y-tunnus 1054245-2 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 1996

Ergoworks Oy (Y-tunnus: 1054245-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Urjala As. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (42,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,0 % ja ROE 11,1 %. Omavaraisuusaste oli 67,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10,0 kEUR
+42,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,0 %
+5,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,222
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Paavolankuja 5, Urjala As 31700
Verkkosivu
www.ergoworks.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.6.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Paavolankuja 5, Urjala As 31700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ergoworks Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto33,020,010,07,0010,0 42,9%
Bruttokate22,016,07,007,007,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)3,00-2,00-7,001,002,00 100,0%
Nettotulos2,00-2,00-7,001,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä29,025,016,017,019,0 11,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)39,030,032,030,027,0 10,0%
Nettovelka-2,00-3,00-1,00-1,00-1,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,09 %-10,0 %-70,0 %14,3 %20,0 % 39,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,32 %-5,80 %-22,6 %3,23 %7,02 % 117,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,78 %-7,41 %-34,1 %6,06 %11,1 % 83,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,70 %-6,35 %-31,1 %6,06 %11,8 % 94,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,406-5,31-9,55-0,5140,392 176,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste74,4 %86,2 %51,6 %54,8 %67,9 % 23,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-6,90 %-12,0 %-6,25 %-5,88 %-5,26 % 10,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,06 %-5,00 %140 %186 %80,0 % 57,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,882,000,1330,2140,222 3,7%
Current ratio1,882,000,1330,2140,222 3,7%
Rahat ja rahavarat8,005,001,001,001,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)77,454,836,552,136,5 29,9%
Nettokäyttöpääoma %21,2 %20,0 %- 130 %- 157 %-70,0 % 55,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.