Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vakka-Suomen Rappauspalvelu Oy

Y-tunnus 1042141-5 43.31 Rappaus Perustettu 1996

Vakka-Suomen Rappauspalvelu Oy (Y-tunnus: 1042141-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rautila. Yritys toimii toimialalla 43.31 Rappaus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,1 mEUR (38,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,9 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,5 % ja ROE 35,9 %. Omavaraisuusaste oli 71,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 144 kEUR
+38,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,92 %
+8,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 301 kEUR
-56,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,34
+1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nuhjalantie 173, Rautila 23260
Verkkosivu
www.vsrp.fi
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
1.3.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.31 Rappaus
Sijainti
Nuhjalantie 173, Rautila 23260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vakka-Suomen Rappauspalvelu Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 6453 2542 3802 2783 144 38,0%
Bruttokate8891 2189248721 292 48,2%
Liiketulos (EBIT)82,0252117-49,0186 479,6%
Nettotulos62,018494,0-48,0159 431,3%
Oma pääoma yhteensä379533464379507 33,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 3611 2331 7179841 488 51,2%
Nettovelka- 283- 458- 360- 193- 301 56,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,98 %7,74 %4,92 %-2,15 %5,92 % 375,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,60 %19,4 %8,47 %-3,26 %15,5 % 575,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,7 %40,4 %18,9 %-11,4 %35,9 % 414,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,5 %55,3 %25,1 %-10,5 %43,2 % 511,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)21,015043,6-92,9122 231,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste62,5 %69,6 %74,0 %64,5 %71,1 % 10,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-74,7 %-85,9 %-77,6 %-50,9 %-59,4 % 16,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %42,6 %7,44 %37,6 %18,1 %21,7 % 19,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,484,859,994,686,34 35,5%
Current ratio1,381,761,371,621,51 6,8%
Rahat ja rahavarat283458360193301 56,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,017,422,453,521,0 60,7%
Nettokäyttöpääoma %22,9 %16,3 %19,3 %16,5 %16,0 % 3,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.