Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Läntän vesiosuuskunta

Y-tunnus 1040094-8 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1996

Läntän vesiosuuskunta (Y-tunnus: 1040094-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Yli-Ullava. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 97,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 16,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
16,0
+4,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rahkosentie 809, Yli-Ullava 68380
Perustettu
1.1.1996
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Rahkosentie 809, Yli-Ullava 68380
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Läntän vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,010,08,0000-
Bruttokate11,09,005,009,008,00 11,1%
Liiketulos (EBIT)4,003,00-1,001,000 100,0%
Nettotulos3,002,00-1,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä36,039,038,039,038,0 2,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)36,039,038,039,039,0 0,0%
Nettovelka-4,00-9,00-5,00-10,0-14,0 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %30,0 %-12,5 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,7 %8,00 %-2,60 %2,60 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,70 %5,33 %-2,60 %2,60 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,0 %8,22 %-2,67 %2,67 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,405-0,406-4,69-2,59-3,69 42,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,3 %97,5 %97,4 %97,5 %97,4 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-11,1 %-23,1 %-13,2 %-25,6 %-36,8 % 43,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-30,0 %-80,0 %-50,0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio5,0011,08,0012,016,0 33,3%
Current ratio5,0011,08,0012,016,0 33,3%
Rahat ja rahavarat4,009,005,0010,014,0 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %40,0 %100 %87,5 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.