Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Isännöintipalvelu Isarvo Oy

Y-tunnus 1035532-3 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti Perustettu 1996

Isännöintipalvelu Isarvo Oy (Y-tunnus: 1035532-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuopio. Yritys toimii toimialalla 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,9 mEUR (0,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 16,4 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,3 % ja ROE 22,5 %. Omavaraisuusaste oli 57,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 850 kEUR
+0,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,4 %
+0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
147 kEUR
+147 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,644
-1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puijonkatu 13, Kuopio 70100
Verkkosivu
isarvo.fi/
Henkilöstö
14 (2025)
Perustettu
1.2.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Sijainti
Puijonkatu 13, Kuopio 70100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Isännöintipalvelu Isarvo Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 3101 5261 7001 8341 850 0,9%
Bruttokate1 2451 4121 5781 6661 759 5,6%
Liiketulos (EBIT)58,0126232287304 5,9%
Nettotulos12858,0333443152 65,7%
Oma pääoma yhteensä387246374816534 34,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8197766591 026927 9,6%
Nettovelka215293-17,0- 310147 147,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,43 %8,26 %13,6 %15,6 %16,4 % 5,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,4 %22,3 %44,7 %38,8 %35,3 % 9,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)39,6 %18,3 %107 %74,5 %22,5 % 69,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,8 %29,5 %66,9 %55,0 %45,3 % 17,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,463,0126194171 11,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste47,3 %31,7 %56,8 %79,7 %57,7 % 27,6%
Nettovelkaantumisaste (%)55,6 %119 %-4,55 %-38,0 %27,5 % 172,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %31,5 %31,7 %15,8 %-5,45 %19,8 % 463,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1260,3840,1091,900,644 66,1%
Current ratio0,1260,3820,1091,880,641 65,9%
Rahat ja rahavarat20,048,017,031026,0 91,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,467,652,3613,18,48 35,3%
Nettokäyttöpääoma %-22,2 %-8,58 %-14,9 %10,1 %-7,24 % 171,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.