Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ralf Frände Ab

Y-tunnus 1032620-7 01.48 Muiden eläinten kasvatus Perustettu 1996

Ralf Frände Ab (Y-tunnus: 1032620-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Komossa. Yritys toimii toimialalla 01.48 Muiden eläinten kasvatus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 100,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,6 % ja ROE 12,5 %. Omavaraisuusaste oli 15,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
100 %
-130,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-170 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,931
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Bramsvägen 77, Komossa 66820
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
9.1.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.48 Muiden eläinten kasvatus
Sijainti
Bramsvägen 77, Komossa 66820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ralf Frände Ab · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto20,014,014,410,010,0 0,0%
Bruttokate52,011,05,1427,014,0 48,1%
Liiketulos (EBIT)49,07,001,4323,010,0 56,5%
Nettotulos49,07,001,4323,010,0 56,5%
Oma pääoma yhteensä-88,0-80,0-78,9-56,0-47,0 16,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)99,073,074,975,085,0 13,3%
Nettovelka-41,0-21,0-40,010,0-7,00 170,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)245 %50,0 %9,96 %230 %100 % 56,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,0 %4,12 %0,935 %16,2 %7,60 % 53,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)55,7 %8,14 %1,94 %30,7 %12,5 % 59,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-10 000 %-1 400 %- 287 %78,0 %16,8 % 78,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)61,915,39,0030,59,62 68,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-47,1 %-51,9 %-51,3 %5,26 %15,3 % 190,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-4 100 %-2 100 %-4 004 %1 000 %- 700 % 170,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %730 %950 %790 %820 %650 % 20,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2350,1360,2830,6940,931 34,1%
Current ratio0,4550,3830,3980,8470,986 16,4%
Rahat ja rahavarat41,021,040,050,067,0 34,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,3078,200-
Nettokäyttöpääoma %- 510 %- 679 %- 643 %- 110 %-10,0 % 90,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.