Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pentek Puusepänkeittiöt Oy

Y-tunnus 1030986-1 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt Perustettu 1995

Pentek Puusepänkeittiöt Oy (Y-tunnus: 1030986-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kauhajoki. Yritys toimii toimialalla 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 38,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,5 % ja ROE 3,5 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
18,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,9 %
-33,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 152 kEUR
+25,1 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Vihtorintie 3, Kauhajoki 61800
Verkkosivu
www.pentek-keittiot.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.12.1995
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt
Sijainti
Vihtorintie 3, Kauhajoki 61800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pentek Puusepänkeittiöt Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto38,043,016,018,018,0 0,0%
Bruttokate37,023,016,018,016,0 11,1%
Liiketulos (EBIT)31,020,013,013,07,00 46,2%
Nettotulos32,020,013,010,011,0 10,0%
Oma pääoma yhteensä396376354335301 10,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)398378355335300 10,4%
Nettovelka- 170- 199- 218- 203- 152 25,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)81,6 %46,5 %81,3 %72,2 %38,9 % 46,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,89 %6,44 %4,64 %4,35 %3,46 % 20,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,00 %5,18 %3,56 %2,90 %3,46 % 19,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,99 %6,46 %4,64 %4,35 %3,46 % 20,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-13,4-21,5-24,9-23,1-24,7 6,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,7 %99,7 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-42,9 %-52,9 %-61,6 %-60,6 %-50,5 % 16,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 445 %- 460 %-1 363 %-1 128 %- 844 % 25,2%
Maksuvalmius
Quick ratio171201000-
Current ratio171201000-
Rahat ja rahavarat170199218203152 25,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,610000-
Nettokäyttöpääoma %116 %172 %606 %428 %244 % 43,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.