Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Terähuolto Putkonen Oy

Y-tunnus 1026252-2 25.53 Metallien työstö Perustettu 1995

Terähuolto Putkonen Oy (Y-tunnus: 1026252-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Iisalmi. Yritys toimii toimialalla 25.53 Metallien työstö. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (20,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 65,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 28,1 % ja ROE 23,2 %. Omavaraisuusaste oli 95,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
72,0 kEUR
-20,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
65,3 %
-4,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 133 kEUR
+2,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
18,9
-1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Poskimäentie 15, Iisalmi 74120
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.10.1995
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.53 Metallien työstö
Sijainti
Poskimäentie 15, Iisalmi 74120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Terähuolto Putkonen Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto97,097,010091,072,0 20,9%
Bruttokate92,092,095,089,070,0 21,3%
Liiketulos (EBIT)70,066,071,063,047,0 25,4%
Nettotulos55,053,059,053,039,0 26,4%
Oma pääoma yhteensä196185178166170 2,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)202193184172177 2,9%
Nettovelka- 163- 156- 144- 137- 133 2,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)72,2 %68,0 %71,0 %69,2 %65,3 % 5,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)34,1 %33,4 %38,7 %37,1 %28,1 % 24,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,7 %27,8 %32,5 %30,8 %23,2 % 24,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)35,3 %34,8 %40,4 %38,5 %29,3 % 23,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)37,034,538,933,821,7 35,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,0 %94,9 %96,7 %96,0 %95,5 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,2 %-84,3 %-80,9 %-82,5 %-78,2 % 5,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 162 %- 151 %- 138 %- 143 %- 174 % 21,7%
Maksuvalmius
Quick ratio28,516,325,220,318,9 6,9%
Current ratio28,516,325,220,318,9 6,9%
Rahat ja rahavarat163156144137133 2,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,126,325,620,165,9 227,9%
Nettokäyttöpääoma %170 %158 %145 %148 %199 % 34,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.