Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Markkinointi E. Kivelä Oy

Y-tunnus 1019936-7 46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa Perustettu 1995

Markkinointi E. Kivelä Oy (Y-tunnus: 1019936-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Virrat. Yritys toimii toimialalla 46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,2 mEUR (6,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,1 % ja ROE 20,2 %. Omavaraisuusaste oli 60,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 213 kEUR
+6,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,11 %
+1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 209 kEUR
-56,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,55
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lepolahdentie 66, Virrat 34800
Verkkosivu
www.markkinointiekivela.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.1995
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa
Sijainti
Lepolahdentie 66, Virrat 34800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Markkinointi E. Kivelä Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 2911 6232 4412 0882 213 6,0%
Bruttokate136162182132198 50,0%
Liiketulos (EBIT)77,011612565,091,0 40,0%
Nettotulos62,091,010356,073,0 30,4%
Oma pääoma yhteensä138217305339385 13,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)334597843479632 31,9%
Nettovelka- 160- 352- 214- 134- 209 56,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,96 %7,15 %5,12 %3,11 %4,11 % 32,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)22,0 %24,9 %18,3 %10,9 %17,1 % 56,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)56,4 %51,3 %39,5 %17,4 %20,2 % 16,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)70,3 %65,5 %50,5 %22,3 %26,1 % 17,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)54,078,779,323,039,9 73,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste41,1 %36,4 %36,2 %70,8 %60,8 % 14,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 116 %- 162 %-70,2 %-39,5 %-54,3 % 37,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,94 %1,66 %13,3 %0,192 %1,63 % 749,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,361,400,9682,021,55 23,3%
Current ratio1,501,531,523,041,72 43,4%
Rahat ja rahavarat160352214136212 55,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,538,044,119,627,2 38,8%
Nettokäyttöpääoma %7,67 %12,3 %11,5 %13,5 %7,95 % 41,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.