Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Flanco Oy

Y-tunnus 1005141-8 18.12 Muu painaminen Perustettu 1995

Flanco Oy (Y-tunnus: 1005141-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rautalampi. Yritys toimii toimialalla 18.12 Muu painaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (95,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -200,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,7 % ja ROE -5,3 %. Omavaraisuusaste oli 92,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
-95,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 200 %
-245,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-36,0 kEUR
+23,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,0
+6,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Äijäniementie 3, Rautalampi 77700
Verkkosivu
www.flanco.fi
Perustettu
1.4.1995
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Päätoimiala
18.12 Muu painaminen
Sijainti
Äijäniementie 3, Rautalampi 77700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Flanco Oy · 18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto48,01,001,0020,01,00 95,0%
Bruttokate38,0-5,00017,01,00 94,1%
Liiketulos (EBIT)26,0-6,00-5,009,00-2,00 122,2%
Nettotulos22,0-6,00-5,009,00-2,00 122,2%
Oma pääoma yhteensä52,042,033,040,035,0 12,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)69,046,037,048,037,0 22,9%
Nettovelka-65,0-43,0-35,0-47,0-36,0 23,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)54,2 %- 600 %- 500 %45,0 %- 200 % 544,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)49,5 %-10,4 %-12,0 %21,2 %-4,71 % 122,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)52,4 %-12,8 %-13,3 %24,7 %-5,33 % 121,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)62,7 %-13,0 %-13,5 %25,0 %-5,48 % 121,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,0-10,9-8,975,88-5,78 198,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste74,3 %89,4 %89,2 %81,6 %92,1 % 12,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 125 %- 102 %- 106 %- 118 %- 103 % 12,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-97,9 %-3 800 %-3 100 %- 190 %-3 300 % 1636,8%
Maksuvalmius
Quick ratio3,618,608,755,2212,0 129,9%
Current ratio3,618,608,755,2212,0 129,9%
Rahat ja rahavarat65,043,035,047,036,0 23,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %97,9 %3 800 %3 100 %190 %3 300 % 1636,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.