Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Grönfors Training Oy

Y-tunnus 1004644-0 38.32 Jätteen sijoittaminen kaatopaikalle tai pysyvä varastointi Perustettu 1995

Grönfors Training Oy (Y-tunnus: 1004644-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tähtelä. Yritys toimii toimialalla 38.32 Jätteen sijoittaminen kaatopaikalle tai pysyvä varastointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (12,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 17,5 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,3 % ja ROE 21,2 %. Omavaraisuusaste oli 66,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 356 kEUR
-12,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,5 %
-0,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 144 kEUR
+54,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,61
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Svenniksentie 36, Tähtelä 10120
Verkkosivu
www.gronfors.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
1.1.1995
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
38 Jätteen keruu, hyödyntäminen ja hävittäminen
Päätoimiala
38.32 Jätteen sijoittaminen kaatopaikalle tai pysyvä varastointi
Sijainti
Svenniksentie 36, Tähtelä 10120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Grönfors Training Oy · 38 Jätteen keruu, hyödyntäminen ja hävittäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1861 2211 2211 5471 356 12,3%
Bruttokate8887107401 024769 24,9%
Liiketulos (EBIT)29657,054,0280237 15,4%
Nettotulos29119,017,0223181 18,8%
Oma pääoma yhteensä693656621794912 14,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 3011 0791 0091 0741 379 28,4%
Nettovelka- 202- 157- 175- 315- 144 54,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,0 %4,67 %4,42 %18,1 %17,5 % 3,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)22,7 %4,79 %5,17 %26,9 %19,3 % 28,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)51,8 %2,82 %2,66 %31,5 %21,2 % 32,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)44,5 %7,89 %8,31 %39,5 %24,8 % 37,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)251-26,8-20,9170109 35,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste53,3 %60,9 %61,5 %74,1 %66,1 % 10,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-29,1 %-23,9 %-28,2 %-39,7 %-15,8 % 60,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %28,1 %19,9 %17,5 %-2,39 %9,07 % 479,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,631,411,081,721,61 6,4%
Current ratio1,631,411,081,721,61 6,4%
Rahat ja rahavarat274179175315344 9,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)35,734,436,534,025,3 25,6%
Nettokäyttöpääoma %13,6 %7,78 %2,13 %13,0 %13,1 % 0,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.