Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

K&K Mustoset Oy

Y-tunnus 0990766-1 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 1994

K&K Mustoset Oy (Y-tunnus: 0990766-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Enonkoski. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,1 mEUR (0,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,0 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,3 % ja ROE 19,3 %. Omavaraisuusaste oli 49,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 075 kEUR
-0,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,03 %
-1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
602 kEUR
+46,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,01
-1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tuulenmäki 2, Enonkoski 58175
Verkkosivu
www.kkmustoset.fi
Henkilöstö
13 (2025)
Perustettu
1.12.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Tuulenmäki 2, Enonkoski 58175
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

K&K Mustoset Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 8622 3772 8053 0893 075 0,5%
Bruttokate01 0781 4501 6661 762 5,8%
Liiketulos (EBIT)208128292293247 15,7%
Nettotulos19592,0220214171 20,1%
Oma pääoma yhteensä426493672835940 12,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 0221 2201 4711 8431 897 2,9%
Nettovelka406353247412602 46,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,2 %5,38 %10,4 %9,49 %8,03 % 15,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,4 %11,4 %21,7 %18,2 %13,3 % 26,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)45,8 %20,0 %37,8 %28,4 %19,3 % 32,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)22,3 %12,8 %25,1 %21,1 %14,8 % 29,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)20814,013211144,0 60,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste41,7 %40,4 %45,6 %45,3 %49,6 % 9,5%
Nettovelkaantumisaste (%)95,3 %71,6 %36,8 %49,3 %64,0 % 29,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,5 %21,4 %16,3 %21,0 %23,8 % 13,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3491,902,432,241,01 54,9%
Current ratio0,3761,902,432,241,01 54,9%
Rahat ja rahavarat102218342357224 37,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)16,119,321,120,715,8 23,7%
Nettokäyttöpääoma %-18,4 %7,36 %10,7 %9,52 %0,0650 % 99,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.