Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sodankylän Lukko Oy

Y-tunnus 0989531-4 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa Perustettu 1994

Sodankylän Lukko Oy (Y-tunnus: 0989531-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sodankylä. Yritys toimii toimialalla 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -78,6 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 97,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 17,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
14,0 kEUR
+0,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-78,6 %
+33,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 262 kEUR
+12,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
17,5
-18,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jäämerentie 25, Sodankylä 99600
Verkkosivu
www.sodankylanlukko.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.12.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa
Sijainti
Jäämerentie 25, Sodankylä 99600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sodankylän Lukko Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto29435224913,914,0 0,7%
Bruttokate19220629714,114,0 0,7%
Liiketulos (EBIT)30,053,2204-15,5-11,0 29,0%
Nettotulos23,947,7202-6,850 100,0%
Oma pääoma yhteensä405415577535505 5,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)447459615544520 4,4%
Nettovelka- 338- 338- 385- 301- 262 13,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,2 %15,1 %82,3 %- 112 %-78,6 % 29,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,74 %12,9 %45,7 %-1,14 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,77 %11,6 %40,7 %-1,23 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,33 %14,3 %49,5 %-1,19 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,95,13129-70,1-61,6 12,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,7 %90,4 %93,8 %98,5 %97,1 % 1,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,3 %-81,6 %-66,8 %-56,2 %-51,9 % 7,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 101 %-83,4 %- 140 %-2 104 %-1 764 % 16,2%
Maksuvalmius
Quick ratio8,998,4910,236,117,5 51,5%
Current ratio9,769,3210,236,117,5 51,5%
Rahat ja rahavarat338338385301262 13,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)38,335,51,9300-
Nettokäyttöpääoma %124 %104 %141 %2 125 %1 764 % 17,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.