Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rauman FysioAsema Oy

Y-tunnus 0989158-3 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 1994

Rauman FysioAsema Oy (Y-tunnus: 0989158-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rauma. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (22,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 33,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,1 % ja ROE 8,7 %. Omavaraisuusaste oli 92,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
166 kEUR
-22,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
33,1 %
-0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
29,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
3,71
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tallikedonkatu 4, Rauma 26100
Verkkosivu
asemafysio.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
29.12.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Tallikedonkatu 4, Rauma 26100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rauman FysioAsema Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto337260234215166 22,8%
Bruttokate309251221206178 13,6%
Liiketulos (EBIT)14293,010073,055,0 24,7%
Nettotulos11474,078,056,043,0 23,2%
Oma pääoma yhteensä393435477495498 0,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)507533552557537 3,6%
Nettovelka48,036,041,029,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)42,1 %35,8 %42,7 %34,0 %33,1 % 2,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,3 %17,9 %18,6 %13,3 %10,1 % 24,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,7 %17,9 %17,1 %11,5 %8,66 % 24,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)36,0 %18,6 %19,0 %13,4 %10,1 % 24,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)85,929,030,96,65-8,82 232,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste77,5 %81,6 %86,6 %88,9 %92,9 % 4,5%
Nettovelkaantumisaste (%)12,2 %8,28 %8,60 %5,86 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,1 %20,8 %19,2 %14,9 %1,20 % 91,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,802,353,184,073,71 8,8%
Current ratio1,802,353,184,073,71 8,8%
Rahat ja rahavarat43,044,029,030,036,0 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,733,731,237,313,2 64,6%
Nettokäyttöpääoma %8,31 %16,2 %15,8 %20,0 %22,9 % 14,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.