Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SecuryCast Oy

Y-tunnus 0984182-6 63.10 Tietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut Perustettu 1994

SecuryCast Oy (Y-tunnus: 0984182-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 63.10 Tietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 10,5 mEUR (11,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,0 % (EBIT 0,7 mEUR) ja nettotulos 0,6 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,1 % ja ROE 72,9 %. Omavaraisuusaste oli 22,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10 523 kEUR
+11,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,01 %
-0,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1 998 kEUR
-33,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,30
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tekniikantie 14, Espoo 02150
Verkkosivu
www.securycast.com
Henkilöstö
9 (2025)
Perustettu
1.7.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
63 Tietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja muu tietopalvelutoiminta
Päätoimiala
63.10 Tietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
Sijainti
Tekniikantie 14, Espoo 02150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SecuryCast Oy · 63 Tietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja muu tietopalvelutoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9 62616 55512 6589 41210 523 11,8%
Bruttokate1 3861 7441 4751 2321 324 7,5%
Liiketulos (EBIT)9001 191921694738 6,3%
Nettotulos721950729556593 6,7%
Oma pääoma yhteensä8311 074995763863 13,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4 1104 2413 7573 2713 777 15,5%
Nettovelka-2 430-2 647-2 002-1 492-1 998 33,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,35 %7,19 %7,28 %7,37 %7,01 % 4,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)21,0 %28,5 %23,0 %20,0 %21,1 % 5,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)107 %99,7 %70,5 %63,3 %72,9 % 15,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)134 %125 %89,2 %80,2 %91,7 % 14,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)673872627455517 13,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,2 %25,3 %26,5 %23,3 %22,8 % 2,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 292 %- 246 %- 201 %- 196 %- 232 % 18,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %8,84 %3,15 %6,01 %10,8 %8,70 % 19,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,251,341,361,301,30 0,0%
Current ratio1,251,341,361,301,30 0,0%
Rahat ja rahavarat2 4302 6472 0021 4921 998 33,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)63,534,950,368,260,9 10,7%
Nettokäyttöpääoma %8,61 %6,48 %7,85 %8,10 %8,20 % 1,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.