Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Anne-Maria Viitala Oy

Y-tunnus 0983175-9 85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta Perustettu 1994

Anne-Maria Viitala Oy (Y-tunnus: 0983175-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyllykallio. Yritys toimii toimialalla 85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (16,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,4 % ja ROE 40,0 %. Omavaraisuusaste oli 9,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
14,0 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,3 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-57,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,196
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsähippa 15, Hyllykallio 60510
Perustettu
1.1.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta
Sijainti
Metsähippa 15, Hyllykallio 60510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Anne-Maria Viitala Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,011,015,012,014,0 16,7%
Bruttokate12,010,014,012,014,0 16,7%
Liiketulos (EBIT)-1,00-2,001,0002,00-
Nettotulos-1,00-2,001,0002,00-
Oma pääoma yhteensä5,003,004,004,006,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)57,055,058,057,061,0 7,0%
Nettovelka-3,00-3,00-8,00-7,00-11,0 57,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-8,33 %-18,2 %6,67 %0 %14,3 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,75 %-3,57 %1,77 %0 %3,39 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)-18,2 %-50,0 %28,6 %0 %40,0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-14,3 %-50,0 %25,0 %0 %44,4 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,85-2,570,716-0,3781,62 528,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste8,62 %5,45 %7,02 %7,02 %9,68 % 37,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-60,0 %- 100 %- 200 %- 175 %- 183 % 4,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %408 %445 %300 %383 %321 % 16,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,07550,05770,1510,1320,196 48,5%
Current ratio0,07550,05770,1510,1320,196 48,5%
Rahat ja rahavarat4,003,008,007,0011,0 57,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 408 %- 445 %- 300 %- 383 %- 321 % 16,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.