Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fogis Oy

Y-tunnus 0974969-1 55.10 Hotellit ja vastaava majoitustoiminta Perustettu 1994

Fogis Oy (Y-tunnus: 0974969-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Haluna. Yritys toimii toimialalla 55.10 Hotellit ja vastaava majoitustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (16,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -20,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -0,8 % ja ROE -0,8 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-20,0 %
+30,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
+5,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
18,0
-2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pieksänkoskentie 177, Haluna 73350
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
55 Majoitustoiminta
Päätoimiala
55.10 Hotellit ja vastaava majoitustoiminta
Sijainti
Pieksänkoskentie 177, Haluna 73350
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fogis Oy · 55 Majoitustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7,007,005,006,005,00 16,7%
Bruttokate7,0087,05,006,005,00 16,7%
Liiketulos (EBIT)1,0078,0-3,00-3,00-1,00 66,7%
Nettotulos1,0064,0-4,00-3,00-1,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä67,0131127125124 0,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)90,0145128126124 1,6%
Nettovelka-3,00-39,0-22,0-19,0-18,0 5,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,3 %1 114 %-60,0 %-50,0 %-20,0 % 60,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,12 %66,4 %-2,20 %-2,36 %-0,800 % 66,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,52 %64,6 %-3,10 %-2,38 %-0,803 % 66,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,50 %78,4 %-2,31 %-2,37 %-0,806 % 66,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,1558,7-15,4-15,0-12,8 14,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste74,4 %91,0 %100 %99,2 %99,2 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-4,48 %-29,8 %-17,3 %-15,2 %-14,5 % 4,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %286 %- 371 %- 440 %- 300 %- 340 % 13,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1303,00020,018,0 10,0%
Current ratio0,1303,00020,018,0 10,0%
Rahat ja rahavarat3,0039,022,019,018,0 5,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 286 %371 %440 %317 %340 % 7,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.