Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aromilyhty Oy

Y-tunnus 0967942-7 96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut Perustettu 1994

Aromilyhty Oy (Y-tunnus: 0967942-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (23,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -11,5 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -14,3 % ja ROE -18,8 %. Omavaraisuusaste oli 78,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
26,0 kEUR
-23,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-11,5 %
-23,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
+26,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
+0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Riimukallio 8 D 12, Espoo 02760
Verkkosivu
www.goherbalife.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.5.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut
Sijainti
Riimukallio 8 D 12, Espoo 02760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aromilyhty Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto27,030,036,034,026,0 23,5%
Bruttokate21,026,031,028,020,0 28,6%
Liiketulos (EBIT)1,003,005,004,00-3,00 175,0%
Nettotulos1,003,005,003,00-3,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä7,009,0015,017,015,0 11,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)26,026,028,024,018,0 25,0%
Nettovelka-8,00-11,0-15,0-15,0-11,0 26,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,70 %10,0 %13,9 %11,8 %-11,5 % 197,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,77 %11,5 %18,5 %15,4 %-14,3 % 192,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,4 %37,5 %41,7 %18,8 %-18,8 % 200,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)16,7 %37,5 %43,5 %25,8 %-19,4 % 175,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,4322,344,152,58-4,61 278,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste26,9 %34,6 %51,7 %70,8 %78,9 % 11,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 114 %- 122 %- 100 %-88,2 %-73,3 % 16,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %40,7 %20,0 %-2,78 %-23,5 %-26,9 % 14,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4740,7061,142,143,00 40,2%
Current ratio0,5790,8241,292,433,25 33,7%
Rahat ja rahavarat8,0011,015,015,011,0 26,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)012,20014,0-
Nettokäyttöpääoma %-29,6 %-10,0 %11,1 %29,4 %34,6 % 17,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.