Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Avarlink Oy

Y-tunnus 0947227-4 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 1993

Avarlink Oy (Y-tunnus: 0947227-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieksa. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (7,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -40,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,0 % ja ROE 27,3 %. Omavaraisuusaste oli 98,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
70,5 kEUR
-7,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-40,3 %
+0,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-34,4 kEUR
-102 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,0
+5,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tuomikoskentie 2 A, Lieksa 81720
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
18.11.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Tuomikoskentie 2 A, Lieksa 81720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Avarlink Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto23522463,076,070,5 7,2%
Bruttokate24624777,094,689,1 5,8%
Liiketulos (EBIT)141-26,9-63,0-31,3-28,4 9,3%
Nettotulos67,1918398427417 2,3%
Oma pääoma yhteensä3839221 0701 0472 012 92,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 5012 7352 8022 8012 040 27,2%
Nettovelka1 8251 6201 6901 707-34,4 102,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)60,1 %-12,0 %- 100 %-41,2 %-40,3 % 2,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,21 %36,2 %15,4 %16,3 %19,0 % 16,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,0 %141 %40,0 %40,3 %27,3 % 32,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,71 %37,5 %15,4 %16,4 %19,2 % 17,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 134- 248- 320- 296- 289 2,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste15,3 %33,7 %38,2 %37,4 %98,6 % 163,6%
Nettovelkaantumisaste (%)476 %176 %158 %163 %-1,71 % 101,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %848 %730 %2 695 %2 303 %-7,78 % 100,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2250,5312,335,0610,0 97,6%
Current ratio0,2250,5312,335,0610,0 97,6%
Rahat ja rahavarat12417734,03,4434,4 900,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 182 %-95,8 %270 %367 %369 % 0,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.