Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kamal Oy

Y-tunnus 0939255-7 56.11 Ravintolatoiminta Perustettu 1993

Kamal Oy (Y-tunnus: 0939255-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Talma. Yritys toimii toimialalla 56.11 Ravintolatoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (80,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 26,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,1 % ja ROE 3,3 %. Omavaraisuusaste oli 98,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
117 kEUR
-80,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,5 %
-7,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 119 kEUR
+75,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,8
-36,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Norantie 188, Talma 04240
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
22.9.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.11 Ravintolatoiminta
Sijainti
Norantie 188, Talma 04240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kamal Oy · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto358524663599117 80,5%
Bruttokate219326435397108 72,8%
Liiketulos (EBIT)35,016425720431,0 84,8%
Nettotulos18,015820616625,0 84,9%
Oma pääoma yhteensä643762767783747 4,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)678799841794762 4,0%
Nettovelka-95,0- 571- 574- 480- 119 75,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,78 %31,3 %38,8 %34,1 %26,5 % 22,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,06 %25,3 %31,3 %25,6 %4,11 % 83,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,74 %22,5 %26,9 %21,4 %3,27 % 84,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,27 %26,5 %33,6 %27,0 %4,18 % 84,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-35,978,413491,0-49,1 154,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,8 %95,4 %91,1 %98,6 %98,2 % 0,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-14,8 %-74,9 %-74,8 %-61,3 %-15,9 % 74,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-18,7 %- 102 %-75,3 %-78,3 %-89,7 % 14,6%
Maksuvalmius
Quick ratio4,2515,67,9948,411,8 75,6%
Current ratio4,2515,67,9948,411,8 75,6%
Rahat ja rahavarat102571574480119 75,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1,021,3911,61,830 100,0%
Nettokäyttöpääoma %25,4 %103 %79,0 %87,0 %129 % 48,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.