Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JM-Alltrans Oy

Y-tunnus 0937661-0 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 1992

JM-Alltrans Oy (Y-tunnus: 0937661-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Masala. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (19,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,8 % ja ROE 4,7 %. Omavaraisuusaste oli 97,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
341 kEUR
-19,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,92 %
-5,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 148 kEUR
+3,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,1
-45,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hvittorpinpolku 14 B, Masala 02430
Verkkosivu
www.jm-alltrans.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Hvittorpinpolku 14 B, Masala 02430
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JM-Alltrans Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto415320339423341 19,4%
Bruttokate158118117135106 21,5%
Liiketulos (EBIT)1,00- 16921,056,027,0 51,8%
Nettotulos-4,00- 17127,055,026,0 52,7%
Oma pääoma yhteensä715483510565546 3,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)813510527570562 1,4%
Nettovelka-48,0- 152- 139- 153- 148 3,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,241 %-52,8 %6,19 %13,2 %7,92 % 40,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,230 %-24,8 %5,40 %10,4 %4,77 % 54,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,535 %-28,5 %5,44 %10,2 %4,68 % 54,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,244 %-26,3 %5,66 %10,6 %4,84 % 54,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-81,3- 241-24,77,75-26,6 443,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,9 %94,3 %96,4 %99,1 %97,2 % 1,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-6,71 %-31,5 %-27,3 %-27,1 %-27,1 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,241 %-38,4 %-35,4 %-35,5 %-39,3 % 10,7%
Maksuvalmius
Quick ratio3,545,557,6857,011,1 80,5%
Current ratio5,407,8313,299,020,9 78,9%
Rahat ja rahavarat99,0152139155150 3,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)72,107,5413,83,21 76,7%
Nettokäyttöpääoma %41,9 %46,3 %68,1 %69,5 %81,5 % 17,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.