Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Varastoaatelit Oy

Y-tunnus 0922640-1 52.10 Varastointi Perustettu 1993

Varastoaatelit Oy (Y-tunnus: 0922640-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 52.10 Varastointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (1,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 18,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,7 % ja ROE 29,1 %. Omavaraisuusaste oli 72,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
596 kEUR
-1,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,1 %
+8,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 107 kEUR
+15,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,32
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tahkotie 1 E 2, Vantaa 01530
Verkkosivu
www.varastoaatelit.fi
Henkilöstö
19 (2025)
Perustettu
1.3.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.10 Varastointi
Sijainti
Tahkotie 1 E 2, Vantaa 01530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Varastoaatelit Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto173638616602596 1,0%
Bruttokate233622587587596 1,5%
Liiketulos (EBIT)9,0010838,058,0108 86,2%
Nettotulos7,0085,035,045,084,0 86,7%
Oma pääoma yhteensä189259274297281 5,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)236373372393388 1,3%
Nettovelka-54,0- 187- 145- 126- 107 15,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,20 %16,9 %6,17 %9,63 %18,1 % 88,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,57 %35,5 %11,8 %15,2 %27,7 % 82,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,59 %37,9 %13,1 %15,8 %29,1 % 84,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,71 %48,4 %16,6 %20,3 %36,8 % 81,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-26,368,75,5520,957,5 175,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,7 %69,3 %73,5 %75,8 %72,6 % 4,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-28,6 %-72,2 %-52,9 %-42,4 %-38,1 % 10,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,47 %-11,3 %-7,47 %-5,15 %-1,34 % 74,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,231,681,491,491,32 11,4%
Current ratio1,231,681,491,491,32 11,4%
Rahat ja rahavarat54,0187145126114 9,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,442,861,783,033,67 21,1%
Nettokäyttöpääoma %6,36 %12,2 %7,95 %7,81 %5,37 % 31,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.