Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sierra-Ohjelmapalvelut Oy

Y-tunnus 0916893-4 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 1993

Sierra-Ohjelmapalvelut Oy (Y-tunnus: 0916893-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hollola. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 32,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,9 % ja ROE 28,2 %. Omavaraisuusaste oli 78,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
40,0 kEUR
+8,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
32,5 %
-2,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-32,0 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,18
-1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Työtjärventie 25, Hollola 15880
Verkkosivu
www.sierraoy.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1993
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Työtjärventie 25, Hollola 15880
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sierra-Ohjelmapalvelut Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,039,055,037,040,0 8,1%
Bruttokate21,038,048,033,033,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)9,0010,020,013,013,0 0,0%
Nettotulos7,008,0016,010,010,0 0,0%
Oma pääoma yhteensä07,0023,032,039,0 21,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,021,048,038,049,0 28,9%
Nettovelka-13,0-18,0-34,0-24,0-32,0 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,9 %25,6 %36,4 %35,1 %32,5 % 7,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)72,0 %58,8 %58,0 %30,2 %29,9 % 1,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)77,8 %80,0 %107 %36,4 %28,2 % 22,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 900 %333 %125 %46,4 %37,1 % 20,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,668,0015,37,826,97 10,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %35,0 %48,9 %84,2 %78,0 % 7,4%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 257 %- 148 %-75,0 %-82,1 % 9,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,09 %-12,8 %-18,2 %-48,6 %-52,5 % 8,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8671,461,544,333,18 26,6%
Current ratio0,8671,461,544,333,18 26,6%
Rahat ja rahavarat13,018,034,024,032,0 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)09,3613,39,869,13 7,4%
Nettokäyttöpääoma %-9,09 %15,4 %23,6 %54,1 %60,0 % 10,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.