Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sulkavanseudun Vesiosuuskunta

Y-tunnus 0902989-7 42.21 Yleisten jakeluverkkojen rakentaminen nestemäisiä aineita varten Perustettu 1992

Sulkavanseudun Vesiosuuskunta (Y-tunnus: 0902989-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sulkavanjärvi. Yritys toimii toimialalla 42.21 Yleisten jakeluverkkojen rakentaminen nestemäisiä aineita varten. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -9,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -0,4 % ja ROE -0,4 %. Omavaraisuusaste oli 99,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 26,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11,0 kEUR
-8,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-9,09 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
+4,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
26,0
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sahintie 192, Sulkavanjärvi 74640
Perustettu
8.10.1992
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.21 Yleisten jakeluverkkojen rakentaminen nestemäisiä aineita varten
Sijainti
Sahintie 192, Sulkavanjärvi 74640
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sulkavanseudun Vesiosuuskunta · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,011,011,012,011,0 8,3%
Bruttokate9,0010,010,09,006,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)1,0005,000-1,00-
Nettotulos1,0005,000-1,00-
Oma pääoma yhteensä238238243244243 0,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)241245245245245 0,0%
Nettovelka-18,0-18,0-21,0-24,0-23,0 4,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,33 %0 %45,5 %0 %-9,09 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,416 %0 %2,04 %0 %-0,408 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)0,420 %0 %2,08 %0 %-0,411 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,419 %0 %2,07 %0 %-0,410 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-21,5-22,5-17,5-23,0-24,1 4,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,2 %97,5 %99,6 %99,6 %99,6 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-7,56 %-7,56 %-8,64 %-9,84 %-9,47 % 3,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 133 %- 109 %- 182 %- 192 %- 200 % 4,2%
Maksuvalmius
Quick ratio9,503,5022,026,026,0 0,0%
Current ratio9,503,5022,026,026,0 0,0%
Rahat ja rahavarat18,018,021,024,023,0 4,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,4033,260,899,5 63,7%
Nettokäyttöpääoma %142 %136 %191 %208 %227 % 9,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.