Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lapin Raivaus Oy

Y-tunnus 0893651-6 02.20 Puunkorjuu Perustettu 1992

Lapin Raivaus Oy (Y-tunnus: 0893651-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salla. Yritys toimii toimialalla 02.20 Puunkorjuu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 167,7 % ja ROE 260,0 %. Omavaraisuusaste oli 82,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-2 100 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
5,50
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kuusamontie 37 C 1, Salla 98900
Verkkosivu
www.lapinraivaus.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.7.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.20 Puunkorjuu
Sijainti
Kuusamontie 37 C 1, Salla 98900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lapin Raivaus Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto98,028,03,001,000 100,0%
Bruttokate55,05,002,004,0034,0 750,0%
Liiketulos (EBIT)7,00-12,0-15,0-21,026,0 223,8%
Nettotulos6,00-12,0-15,0-21,026,0 223,8%
Oma pääoma yhteensä42,029,015,0-7,0019,0 371,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)71,043,021,01,0023,0 2200,0%
Nettovelka-4,00-2,00-1,000-22,0-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,14 %-42,9 %- 500 %-2 100 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,60 %-21,1 %-46,9 %- 145 %168 % 215,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,8 %-33,8 %-68,2 %- 263 %260 % 198,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,8 %-33,8 %-68,2 %- 323 %289 % 189,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,31-16,0-17,7-22,426,7 219,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,3 %69,0 %68,2 %-77,8 %82,6 % 206,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-9,52 %-6,90 %-6,67 %0 %- 116 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,5 %39,3 %200 %900 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2001,850,14305,50-
Current ratio0,2001,850,14305,50-
Rahat ja rahavarat4,002,001,00022,0-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0274000-
Nettokäyttöpääoma %-24,5 %39,3 %- 200 %- 900 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.